Door de toenemende vergrijzing en een beperkt aantal oogartsen in Nederland is het een uitdaging om de wachttijden voor Oogheelkunde redelijk te houden. In het GHZ is hierdoor al langere tijd een postcodebeleid actief, waarbij alleen patiënten vanuit bepaalde postcodegebieden doorverwezen mogen worden.
Half januari 2025 komt in ZorgDomein het zorgproduct 'optometrische zorg Mediis' beschikbaar, waarmee huisartsen patiënten kunnen doorverwijzen naar optometristen in de eerstelijnszorg voor een optometrisch consult. Er zijn al 9 enthousiaste optometristen in de regio die hierin meewerken, die voldoen aan de kwaliteitscriteria.
Zij voegen dit zorgproduct aan hun aanbod toe, zodat u kunt kiezen voor de dichtstbijzijnde of een al bekende optometrist voor uw patiënt. Indien nodig wordt de patiënt daarna alsnog verwezen naar een oogarts in het GHZ met een verkorte wachttijd.
In onze regio nemen negen optometristen deel aan dit project:
- Colpa Optiek
- Kempkes Optiek
- Optiek Nu
- Kijk op Ogen
- Bastiaan Optiek
- De Romph
- Riens optiek by Alain
- De Kruif
- Van Dam Brillen
Geen eigen risico
Deze zorg valt binnen de basisverzekering van de patiënt en is niet ten laste van het eigen risico, mits er een verwijzing van de huisarts naar de optometrist is voor het bovengenoemde zorgproduct.
Het doel
Het doel van deze nieuwe verwijsmogelijkheid is om niet-complexe oogzorg in de regio te centraliseren en de wachttijden voor oogheelkunde te verkorten, zodat oogartsen zich kunnen concentreren op hoogcomplexe zorg. Hiermee willen we de zorgkosten verlagen en de juiste zorg op de juiste plek bieden.
Meer informatie en inclusiecriteria
- Neem contact op met de projectleider Marije den Hengst | m.denhengst@mediis.nl
- De inclusiecriteria vinden de huisartsen op het HMH-portaal. Klik hier.
- Alle informatie is gebundeld onder projecten 'Eerstlijnsoogzorg' op deze website